Sobotní sběr bylinek 2.dubna


2 dubna se v Hradci nad Moravicí konalo zábavné sbírání bylinek pod vedením bylinkáře Michala, který svými znalostmi bylinek ohromil na úterní přednášce v LoveCoWorkingu na Rybníčku.

Celá akce započala teambuldingovou aktivitou Tomáše Gřeška. Jak se ukázalo i zdánlivě jednoduchá aktivita potřebuje sehranost a plán. S dobrým pocitem ze začátečního úspěchu jsme se vydali prozkoumat louku a seznámit se s pomalu se probouzejícími bylinkami.

Potkali jsme spoustu známých i neznámých, ale i o těch známých se na povrch dostaly informace, které jen tak náhodný obdivovatel, například sedmikrásek, neví.
Nebo vy jste snad věděli, že květy sedmikrásky snesou až -15°C? Jejich účinky nejsou jen léčivé a nemusíte je někomu nabízet jen formou salátu, ale když darujete kytici sedmikrásek je to jako by jste napsali tajný vzkaz: Přesto, že se nemůžeme sejít, mám tě upřímně rád.

Další “bylinkou” s níž jste se také už určitě setkali, je jahodník. Pokud jste jako děti snili o tajné řeči, měli jste se obrátit na rostliny, protože kromě sedmikrásčí řeči i jahodník mluví. Jeho bílý květ třeba říká: Vím něco nového. A pokud jste příliš stydlivý a mluvené slovo není úplně Vaše parketa, darujte někomu celou rostlinku jahodníku, říká totiž: Ty jsi moje štěstí. Nebo si nechte zklidnit nervy kořenem nebo listy a vymáčkněte se ústně.
A pokud ani jahodník nezabere na uklidnění nervů a straší Vás potíže se spánkem, bukové listí v polštáři Vám se spánkem pomůže.

Pokud se chcete dozvědět více zajímavých informací o dalších bylinkách, přijďte každé poslední úterý v měsíci do prostorů LoveCoWork na Rybníčku, nebo se zúčastněte následného sobotního sběru.

Sobotní sběr bylinek 2.dubna
5 (100%) 1 vote

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *