bylinky

Večer s bylinkami a Michalem


Povídání nejen o bylinkách s bylinářem Michalem Janošcem.

Že by jste nevydrželi 3 hodiny poslouchat jen o bylinkách? Asi nejste sami a proto to Michal Janošec vzal zcela jiné strany a strhl pozornost všech přítomných.

Léčba pijavkami.

Celý večer totiž začal netradiční léčbou a to pijavicemi. Pokud nejste jedincem, který užívá prášky na ředění krve a máte dost odvahy můžete s klidem v duši jít na rande s pijavicemi a vrátíte se vitálnější, než kdy předtím. I přes to, že to (ano pijavice jsou hermafroditi) nejsou exempláře na módní molo, úplně hloupé nejsou. Než se do vás s chutí zakousnou zajistí Vám díky anestetikům ve svých kusadlech bezbolestný zážitek.

Bylinky pro zdraví.

No ale k našemu původnímu tématu, bylinky a jejich sbírání. Zní to jednoduše, že? Ale aby všechno bylo tak jak má být, je zapotřebí být aspoň trošku odborník nebo si jedním nechat poradit, a tohoto úkolu se Michal zhostil skvěle. Rozdal rady a typy a hurá na výlet.

A pokud jste zastáncem anglického trávníku a lítáte po zahradě s lopatkou, aby jste zabránili pohromě v podobě bílého chmýří, udělejte to hned z jara a kořeny nenechte napospas kompostu, ale zkuste si na ní pošmakovat a udělat svému tělu dobře.

Pampeliška.

Pampeliška je vytrvalá bylina s vřetenovitým, mléčnatým kořenem a vícehlavým oddenkem. Má podlouhlé kopinaté, hrubě kracovité listy, víceméně oddělené.

pampeliška smetanka lékařskáPředmětem sběru a využití jsou všechny části rostliny. Kořen vykopáváme časně z jara, nebo na podzim po dokvětu byliny, vykopáváme v časných ranních hodinách. List sbíráme přednostně po odkvětu rostliny v odpoledních hodinách od oběda do čtrnácté hodiny, květy sbíráme v plném květu za slunečného dne nejlépe mezi jedenáctou a třináctou hodinou. Jako potravinu však sklízíme, list, kořen a květ během celého roku.

Více zajímavých informací o bylinkách si přečtěte na webu Michala Janošce – Michalovy bylinky.

Šťastný život.

I přes to, že celý večer se nesl v duchu bylinek a zdraví fyzického, nejdůležitější myšlenka pro naše psychické zněla:

Když člověk není šťastný se sebou, nedokáže být šťastný s druhýma.

Pokud si nechcete nechat ujít další bylinkové posezení, už teď si zarezervujte poslední úterý v měsíci, a rezervujte si tak jednu židli v bylinném kruhu příjemných prostorech LoveCoWorkingu a staňte se dobrou duší, která podpoří charitativní záměry zakladatelů LoveCoWorku.

A pokud Vás téma oslovilo, přijďte v sobotu 2. dubna na další Michalovu akci a to na Hradec nad Moravicí, kde ukáže sběr bylinek v akci.

Další akce najdete v našem KALENDÁŘI  nebo na portále EFESTIVAL.

Večer s bylinkami a Michalem
5 (100%) 1 vote

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *